כתיבת תוכן לאתרים | כתיבת ויקיפדיה

איך כותבים קורות חיים בצורה נכונה?

איך כותבים קורות חיים בצורה נכונה?

לפני שנדבר על עיקר הנושא לשמו התכנסנו, נסתכל לשנייה על הדברים מנקודת מבטו של המושא שלנו, כלומר, המעסיק אליו מגיעים קורות החיים שלנו. אותו אדם יושב במהלך ימים ולעיתים אפילו שבועות כשלפניו לפחות עשרות קורות חיים וערימות של מועמדים, על אותה משרה!קורות חיים

אם כך, השאלה היא מהי המטרה שלך: האם היא לכתוב עוד קורות חיים או אולי לעורר עוד פיהוק ולהפוך לחלק מאותה ערימה? האם דף נייר עם תוכן באורך עמוד הכולל היסטוריה התעסוקתית והשירות הצבאי שלכם בלשכת הרס"ר, הוא כל מה שאתם זקוקים לו להשגת המשרה הנכספת? התשובה אולי תפתיע אתכם, אבל לפעמים היא כן….

מבנה קורות החיים – כך תעשו לעצמכם סדר ראשוני

לפני שאתם מתבלבלים ומאבדים את הראש (והידיים והרגליים), בואו נעשה מעט סדר בקורות החיים שלכם. על אף שזה נשמע סטנדרטי, חשיבות הסדר והארגון בקורות החיים הוא אחד הפרטים הראשונים הקופצים לעיני המעסיק, תחילה, נציין את פרטינו האישיים, לאחר מכן את ההשכלה, השירות הצבאי ופירוט קצר, במידה ולא מדובר בשירות קבע ארוך, לאחר מכן, יבוא ניסיון התעסוקתי העיקרי מהראשון ועד לנוכחי- בשלב ציון המשרות השתדלו להימנע מציון משרות בהן עבדתם יום או יומיים או חודש, גם אם התפקידים נראים לכם מרשימים, זה עשוי להצביע על חוסר יציבות בעבודת.

אחרי שדיברנו על התעסוקה, נעבור לתוכנות וידיעת המחשב, שפות וכישורים אישיים. שימו לב וציינו רק את התחומים בהם המקצועיות שלכם, היא ברמה טובה ומעלה. למה? בקורות החיים, אנו מעוניינים להדגיש את היתרונות שלנו ולא למשוך את העין לכיוון נקודות החולשה.

אבל אם עבדתי עד היום רק בעבודות זמניות?

אם אין מנוס ועבדתם בעבודות זמניות מרובות, ניתן לכתוב זאת באופן פוליטיקלי קורקט, למשל: אם עבדת כמזכירה במשרות זמניות, תוכלי לכתוב, "פרויקטים בתחום המזכירות וסיוע לחברות בניהול יומנים, לוחות זמנים וארגון המשרד, סיוע במקרים של מצוקה בכוח אדם, התפקיד דרש תפיסה וקליטה מהירה של מהות העסק ושירות לעובדים הקבועים תוך זמן קצר.

מה שהצגנו פה מציג עובדת שכביכול אינה מצליחה למצוא עבודה קבועה כמישהי שיודעת להשתלט במהירות על החומר הנלמד, יודעת להשתלב במהירות ולספק שירות מקצועי גם במקום חדש…

התאימו את סגנון קורות החיים לסגנון המשרה

אם החלטתם לכתוב בכוחות עצמכם קורות חיים חשוב לשים לב שלא כל סגנון קורות חיים, יתאים לכל סגנון משרה, ישנן משרות כמו משרות היי טק בהן תתנו דגש על ניסיון רלוונטי, המתאים לסוג העבודה, בתחום הכישורים האישיים תציינו את רמת הידע הטכני שלכם ורמת האנגלית. היכולת להתנהל מול ממשקים מרובים הוא גם יתרון הדרוש לעבודה בהיי טק, אבל פחות בתחום  כמו אריזות. לעומת זאת, ידע ויכולות בתיקונים ועבודה מול מוצרי חשמל, יתאימו למשרת מתקין מזגנים, אך יעניינו פחות מנכ"ל חברת היי טק ועוד.

מהו האורך המומלץ לכתיבת קורות החיים ומדוע?

קורות החיים, יכתבו על עמוד אחד כאשר גודל הגופן יהיה 11, גודל זה יספיק לכתיבת כל התוכן המרכזי, אל תכריחו את המעסיק לקרוא עוד ועוד דפים, תמצתו ודברו לעניין ועל עיקרי הנושאים החשובים. יכולת ניסוח והבנת העיקר, הם ערכים חשובים לא פחות, מיתרונות וכישורים אחרים הנבחנים בעת קריאת קורות החיים, ועוד לפני שלב הזימון לראיון העבודה.

שגיאות כתיב – האויב הגדול ביותר של המועמד הפוטנציאלי

מועמדים יקרים, אנא, שימו לב לשגיאות הכתיב, לפסיקים ולנקודות, אין לכם מושג כמה פרטים קטנים כביכול כגון אלה, יכולים "להפיל" אתכם במעמד קריאת קורות החיים שלכם, עברו על הנוסח פעמיים שלוש, הקלידו אותו בוורד ושימו לב לקווים האדומים, שימו לב שלא נכנס לכם פסיק באמצע המילה או שלא התבלבלתם, מרוב חיפזון, והחמצתם מילה אשר יכולה לשנות את הניסוח לחלוטין… במידת הצורך, תנו לצד שלישי לעבור על קורות החיים רק לשם הסר ספק. ליטוש ועמידה על פרטים אלה, חייבים להיות בראש מעייניכם, בעת ניסוח קורות החיים והלחיצה על "שלח".

התחלת צ'אט
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכולה לעזור?
דילוג לתוכן