כתיבת תוכן לאתרים | כתיבת ויקיפדיה

ויקיפדיה הפכה להיות תנ"ך

יש המון דרכים להתפרסם או להצליח לקבל נוכחות דיגיטלית טובה יותר. אחת מהדרכים הפופולאריות כיום היא להופיע בויקיפדיה. מדובר במיזם שהצליח כנראה יותר מהמצופה של מקימיו וכיום הפך להיות האתר החזק ביותר, עד רמה שכדי לקבל ויזת אמן, ערך ויקיפדיה יעזור. לצד כל היכולות והיוקרה של ויקיפדיה, האם כל אחד יכול להתקבל? האם זה באמת כזה קל וכל אחד יכול לערוך ערך ויקיפדיה? בואו לגלות…

סודות ויקיפדיה

התשובה לשתי השאלות לעיל היא פשוט לא. זה לא קל להתקבל ולא כל אחד יכול בקלות להיות עורך ויקיפדיה. כדי להיות קצת יותר פרודקטיביים, בואו נשיב על שתי השאלות האלו בנפרד. 

האם זה קל להתקבל לויקיפדיה – כתיבת ערך בויקיפדיה צריכה להיעשות בצורה מדוייקת אך כל הדיוק שבעולם לא יעזור באם אותו נושא ערך אינו עובר את רף החשיבות. רף החשיבות מורכב ממספר פרמטרים ועבור כל אדם או נושא, יש הבדלים. על מנת לעבור את רף החשיבות חשוב מאוד להיות בעל ערך וזה אומר, להבין האם אכן נושא הערך הוא מידע בעל חשיבות עבור אחד האדם. כמובן שזה לא קשה פשוט וכל קריטריונים אבל באופן הכללי, זה הדבר החשוב ביותר. כמו כן, חשוב שיהיו מקורות שאכן יאמתו את החשיבות הזו ואת הפרטים, למשל: אם מדובר בסופר, חשוב "להוכיח" שאכן הוא כתב ספרים ולא בהוצאות עצמאיות או אם מדובר בחברה מסחרית אז שהיא אכן חברה שחשוב שהציבור יכיר. 

האם כל אחד יכול להיות עורך בויקיפדיה – באופן טכני כל אחד יכול להקים משתמש ולהיות עורך. בדומה לכל אחד יכול לפתוח חשבון מסחר, האם הוא סוחר? האם הוא יכיר את רזי המקצוע ברגע? לא. אבל עם התמדה ולמידה, בהחלט כן. כדי להצליח לערוך ערכים בויקיפדיה, חשוב לקרוא, ללמוד, להתנסות וללמוד. זה לא יקרה ביום ולא בחודש אבל זה יכול לקרות אם באמת תרצו. רבים מלקוחותינו, ניסו את מזלם והעלו ערך שנמחק או נדחה ואנו ניסינו לעזור אך אנחנו תמיד אומרים שכל אחד יכול לכתוב ערך בויקיפדיה אם ירצה מאוד. 

כתיבת ערך בויקיפדיה

כתיבת ערך בויקיפדיה היא כאמור לא תורה מסיני. חשוב לוודא שהערך אכן עובר את רף החשיבות ורק לאחר מכן להתחיל לפעול ולחתור לכתיבת ערך בויקיפדיה. קראו ערכים אחרים, רכזו את כל המידע, אתרו את כל הקישורים (המקורות החיצוניים) הנדרשים והתחילו לעבור על הטיוטה. הקהילה בויקיפדיה תשמח לעזור במידה והערך אכן עובר את רף החשיבות וגם להסביר במידה ולא.

במידה ואתם רוצים לכתובת ערך בויקיפדיה ואתם זקוקים לעצה או עזרה במלאכת הכתיבה, אנחנו נשמח לעזור. 

התחלת צ'אט
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכולה לעזור?
דילוג לתוכן