כתיבת תוכן לאתרים | כתיבה שיווקית

כמה עולה כתיבת תוכן לאתרים

כאשר אנו מגיעים לרכוש מוצר חדש שאלת השאלות היא: "כמה עולה כתיבת תוכן לאתרים"? אף על פי שהשאלה המתבקשת היא כמה היינו מוכנים לשלם תמורתו.

כתיבת תוכן לאתרים ובעיקר בישראל, היא תחום פרוץ ומעט מבלבל. אין ספק כי כתיבה היא מלאכת שזירת מילים המתאימה למי שמוכשר בכך, אך הלכה למעשה, כך אדם יכול לכתוב ויש רבים שיכולים לכתוב היטב. מאז החלה הרשת האינטרנטית להיות מורגשת בישראל ומאז שצמח והתפתח תחום "קידום אתרים", הדרישה לתוכן החלה להראות אותותיה וכך גם הספקים שבחרו לעשות כמה שקלים מהצד.כמה עולה כתיבת תוכן לאתרים

לשפה העברית אין מחיר, כי רק ישראלים או יהודים יכולים לכתוב רהוט בעברית (טוב אולי עוד כמה פריקים שבחרו ללמוד עברית), כך שלא ניתן לרכוש תוכן מאף אזרח במדינה אחרת לא מהודו, לא מסין ולא מגרמניה שמפיצה מילקי ועל כן המחיר יכול היה להיות גבוהה, אך הלכה למעשה התחום מעט יותר מורכב.

מה קורה בתחום כתיבת תוכן לאתרים בישראל

אף על פי שהתוכן באתר חייב להיות איכותי ולהעביר מסר בהיר כמו גם למתג את נראות האתר, קיימים אתרים רבים בהם התוכן הוא "זול" ולא איכותי וזאת משום הבחירה לרכוש תוכן במחירים נמוכים. כמו בכל תחום גם בתחום הכתיבה קיימת קשת נרחבת של טווח מחירים, החל מכמה עשרות שקלים בודדים ועד מאות שקלים בהתאם לאיכות.

עסקים המתמחים בכתיבת תוכן לאתרים, נוטים להציע את מרכולתם בהתאם לאיכות התוכן וניסיון הכותב, אך לעיתים התחרות העיקשת מאלצת אותם להוריד את המחיר ובאופן ישיר (אך לא תמיד) להוריד גם באיכות התוכן.

הפיתוי לרכוש תוכן במחיר נמוך כאשר רואים מודעה בסגנון של " כתיבת תוכן החל מ-16 ₪‏" הוא גדול, וכן יש עסקים שימכרו תוכן במחיר הזה, אך האם הוא ישיג את המטרה לשמה אתם רוכשים את התוכן? לא בטוח.

עד כמה כותב תוכן מהיר וטוב שלא יהיה, יכול להשקיע עבור 16 ₪ לתוכן? בואו נגיד שלכתוב תוכן איכותי צריך לפנות בין חצי שעה לשעת עבודה וזאת בלי לערוך אותו ולבצע מקצה שיפורים, האם קיים סיכוי שיש אי שם אדם שמוכן לייצר תוכן איכותו שהרווח הוא מתחת למינימום?

מטרת התוכן היא להעביר מסר, להעניק לגולש ערך מוסף, או לחילופין להישמע לכללים של גוגל (במקרה של קידום אתרים) וגם אז גוגל יבחן את טיב התוכן באמצעות אלגוריתם פנדה, כך שככל שהתוכן ירוד, כך גולשים ימצאו בו פחות עניין, יתרשמו ממנו פחות ובטח שלא יפיקו תועלת, אז למה שיתאמצו ויקראו (הגולש לא פרייר), ואזי המטרה לא מושגת וגם על 16 השקלים שהשקעתם חבל.

הפיתוי גדול התוצאה מאכזבת

כתיבת תוכן לאתרים כאמור היא הכרח עבור כל אתר המוקם ברשת ובוודאי עבור אתרים שרוצים להתקדם בתוצאות החיפוש של מנוע גוגל. המחירים בישראל לרכישת תוכן מתחילים ב- 16 ₪, דרך כמה עשרות ועד כמה מאות שקלים לדף. הממוצע לתוכן איכותי נע בין 40-60 ₪ במקרה של תכנים המיועדים לקידום ואילו המחיר הממוצע של כתיבת תוכן לאתרים נע בין 150-350 ₪. ככל שתתפתו לרכוש תוכן לא איכותי, כך תבינו בהמשך כי ההשקעה עבור תוכן איכותי משתלמת, הן בטווח הקצר והן בטווח הארוך.