כתיבת תוכן לאתרים | כתיבת ויקיפדיה

כתיבה שיווקית מקצועית

כאשר אדם משוטט בשוק ושם לב למתרחש סביבו הוא יבחין עד מהרה שלא כל הדוכנים משגשגים במידה דומה. ברור, ישנה חשיבות מרובה למראה הדוכן ולהיצע שמסודר עליו. אבל מעבר לכך ישנו עוד מרכיב חמקמק וקשה יותר להגדרה שקשור ליכולת המכירה של כתיבה שיווקית מקצועיתהסוחר שניצב בדוכן. סוחר מאיר פנים, מנומס ושירותי יצליח יותר – מן הסתם. בנוסף, ישנו סוג של יכולת או כריזמה שקשה מאד לשחזר באמצעות לימוד והוא נדמה כמתת אל. כאשר הסוחר ניחן בתכונות הללו הוא מסוגל, כפי שאומרים, למכור קרח לאסקימוסים. הוא יכול לשכנע כל אדם שעומד מולו לקנות עוד ועוד, כולל דברים שהוא לא חשב כלל לקנות כאשר הוא יצא מביתו בבוקר.

כתיבה שיווקית, במיטבה, משחזרת את היכולת הזו בתחום המילה הכתובה. כאשר נתקלים במאמר שכתוב בצורה הנכונה הוא יעניין את הקורא וידבר אליו במילים שהוא מבין. המאמר יציג את הסחורה או השירות בדיוק בדרך שתשכנע אנשים בכך שיש כאן ערך מוסף, עסקה שחבל להחמיץ אותה. וכשאנו פוגשים במאמר של כתיבה שיווקית טובה הוא יכול, ממש כמו אותו מוכר ממולח בשוק, לגרום לנו לרכוש משהו שלא תכננו לקנותו.

כתיבה שיווקית מקצועית

כתיבה שיווקית מקצועית טובה אינה דומה לכתיבה ספרותית טובה, אך היא דורשת כישרון ויכולת. מצד אחד, מדובר בכתיבה שהמטרה שלה היא פשוטה לחלוטין – סגירת מכירה. מן הצד השני, הכותב חייב לעטוף את המסר השיווקי כך שהוא לא יהיה בוטה מדי. כאשר המסר הפרסומי מוצג בצורה מובלטת ובוטה אנשים רבים יירתעו ויעדיפו להתרחק מהעסקה – אף אחד לא אוהב להרגיש שלוחצים עליו לבצע רכישה שהוא לא בהכרח מעוניין בה. כתיבה שיווקית טובה תשמור על מתינות ועל מראית עין אובייקטיבית מבלי לטשטש את האפקטיביות של פעולת המכירה.

אם כך כתיבה שיווקית נראית כמו סוג של מעשה אמנות – ממש כפי שמוכר טוב יציע ללקוח כוס קפה וינהל איתו שיחה קלה כדי לרכך את אווירת המסחר והלחץ סביב המכירה, כך מאמר טוב יעניין את הקורא ויישא עמו מסר מעניין או ערך מוסף אחר. וממש כמו שהמוכר הטוב ידע לזהות את הנקודה הנכונה שבה הפגישה הופכת לפגישת מכירה, כך המאמר השיווקי ישלב את המסר שדוחף לפעולה בצורה מעניינת, מושכת ולא מאיימת.

למרות שאתם מכירים את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר ויודעים למכור את המוצר שלכם – כתיבה שיווקית מקצועית שונה מן היסוד מפעולת מכירה רגילה. פנו לשירות מקצועי שיוכל להעניק לעסק שלכם את הכתיבה השיווקית שהוא ראוי לה.

התחלת צ'אט
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכולה לעזור?
דילוג לתוכן