כתיבת תוכן לאתרים | כתיבת ויקיפדיה

כתיבה שיווקית – משווקים אתכם

מה היא הכתיבה השיווקית, לשם מה היא נועדה וכיצד תוכלו באמצעות מילים לשפר את אחוזי המכירות בבית העסק? אתם מוזמנים לקרוא את השורות הבאות ולדעת יותר על כתיבה שיווקית והדרכים ליצירתה.

כל מכירה מתחילה במילה…

מכירות מכל סוג מבוססות על יצירת קשר בין מוכר לקונה, כאשר הקשר הנוצר ביניהם הינו לרוב מילולי או טקסטואלי. כל מילה בה תבחרו להציג את המוצר, השירות או הרעיון אותו אתם משווקים, יכולה להשפיע בצורה ניכרת על הצד השני (הקונה), דבר המוביל לכך שלאור המילים בהן תבחרו לעשות שימוש מתקבלות ההחלטות אצל הקונה.

כפועל יוצא מכך, בחירת המילים חייבת להתבצע במסגרת מה שמכונה כתיבה שיווקית המיועדת לצורך יצירת גירוי ועניין אצל הצד השני בנוגע למוצר, השירות או הרעיון אותו אתם משווקים. הכתיבה השיווקית מיושמת במגוון רחב של דרכים, החל מבחירת מלל לעיצוב מודעות פרסום מכל סוג (מודעות עיתון, שלטי חוצות וכדומה), דרך בחירת מילים המרכיבות טקסט מילולי למטרות העלאת תשדיר רדיו, ליווי טקסט בסרטוני וידאו (תסריט מכירה), מלל המועבר על ידי נציג המכירות בטלפון ועוד.כתיבה שיווקית

לכל כתיבה שיווקית יש מטרה אחת: הנעה לפעולה!

הכתיבה השיווקית נועדה להניע את הלקוח לפעולה, ולגרום לו להביע עניין הולך וגובר במוצר, בשירות או ברעיון אותו אתם משווקים. יצירת כתיבה שיווקית הינה פעולה מקצועית המיושמת על ידי אנשי מקצוע המתמחים בנושא. אנשי מקצוע אלו כוללים בין היתר: קופירייטרים ורעיונאים, אנשי שיווק, כותבי תוכן לאתרי אינטרנט ועוד. לכתיבה השיווקית אומנם אין כללים מוגדרים או חוקים קבועים, אך מנגד יש לה מטרה תכליתית אחת: הנעת הקורא לפעולה!

נכון להיום כל חברה שמעוניינת להצליח במרחב האינטרנט (והן מחוץ למרחב זה) שוכרת את שירותיה של חברה מקצועית שמציעה כותבי תוכן בעלי ניסיון בכתיבה שיווקית. טרם השכרת שירותיה של חברה זו או אחרת חשוב שתבקשו מהחברה להציג בפניכם דוגמאות לעבודות קודמות של כתיבה וזאת על מנת שתוכלו להחליט האם אתם מתחברים לסגנון השיווקי ומעוניין להמשיך הלאה ולשכור את שירותיהם של כותבי התוכן השיווקי של החברה.

חברות תוכן לכתיבה שיווקית

בעידן שלפני כניסת האינטרנט לתוך חיינו, הכתיבה השיווקית הייתה נחלתם של משרדי פרסום וחברות שיווק אשר העניקו ללקוחותיכם שירותי קצה ליצירת תכנים שיווקים לכל מטרה. עם כניסת רשת האינטרנט לתוך חיינו, הביקושים ליצירת תכנים שיווקיים מקצועיים וממוקדי מטרה, הובילו להקמתן של חברות תוכן המתמחות בין היתר בכל הנוגע ליצירת כתיבה שיווקית תכליתית ומניעה לפעולה. חברות אלו עוסקות בכל עולמות התוכן הנדרשים כיום לצורך שיווק, קידום ופרסום באמצעים דיגיטליים, ובנוסף הן מאפשרות לכם ליהנות משירותי תוכן שיווקי המותאמים גם לאפיקי המדיה המסורתיים דוגמת עיתונות, רדיו, טלוויזיה, שלטי חוצות, פליירים וכדומה.

לסיכום, הכתיבה השיווקית היא האמצעי הראשוני שלכם ליצירת עניין בקרב קהל הלקוחות, ולכן חשוב ואף מומלץ לבחון כל מילה ומילה המופיעה בטקסט אותו אתם מציגים או משמיעים ללקוח הפוטנציאלי.

התחלת צ'אט
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכולה לעזור?
דילוג לתוכן