כתיבת תוכן לאתרים | כתיבת ויקיפדיה

כתיבת ערך ויקיפדיה מקצועי

כתיבת ערך ויקיפדיה מקצועי

כולם רוצים להיות בויקיפדיה אך לא כולם מורשים או יודעים כיצד לבצע כתיבת ערך ויקיפדיה מקצועי וכזה אשר יצליח לעבור את רף החשיבות ולהפוך לערך ויקיפדיה מהשורה, מקובל ואכן ראוי. אם נהייה כנים, המטרה היא להופיע בויקיפדיה ובתוצאות החיפוש. מלאכת כתיבת ערך ויקיפדיה היא מלאכת מחשבת אשר טעות קטנה עלולה לגרום להביא למחיקת הערך – גם אם עובר הוא את רף החשיבות של ויקיפדיה. לעיתים, מחיקת הערך עלולה להביא לתסכול רב ולכן מומלץ מאוד לוודא כי אכן הערך נכתב ועומד בכלל הכללים, מעניין את ההמונים, מקצועי, מעביר את המידע בצורה חכמה וברורה. 

על קצה המזלג נציין כי מחיקה תצריך המתנה של מעל שנה לניסיון חוזר ואז יש הליך יציאה ממחיקה ובנוסף רק אם חל שינוי מהותי, הערך יוכל להתקבל. במילים פשוטות: אם הערך ימחק, חובת ההוכחה לקבלה לויקיפדיה תגדל.

מחיקת ערך ויקיפדיה

כאשר מעלים ערך לויקיפדיה והערך אינו עומד בכללי ויקיפדיה ולא נחשב לערך בעל חשיבות אינציקלופדית, נפתחת הצבעת מחיקה. לעיתים יש מחיקה מהירה אך לרוב כאשר יש מה לדון ולהתלבט, מתנהלת הצבעת מחיקת ערך במשך 7 ימים (זהו הזמן המקובל). מניח תבנית המחיקה, בעצם מכניס את הערך לרשימת ערכים אליהם נכנסים עורכים שונים והם יביעו דעתם. דעתם נחלקת לשתי אופציות: הערך עובר את רף החשיבות או שאינו עובר והוא עתיד להמחק בתום התבעת המחיקה.

בתום שבעת ימי ההצבעה, באופן דמוקרטי (הרוב קובע), יוחלט האם הערך נשאר או נמחק. מי שמשתתף בהצבעה הם עורכים בעלי זכות הצבעה ולכותב הערך, אין זכות הצבעה אך הוא יכול להשתתף בדיון עצמו ובהחלט יכול לתקן את הטעון תיקון. על הערך לגייס תמיכה ברוב קולות על מנת שהערך ישרוד ולא ימחק. בעמוד השיחה של הערך, תתנהל הצבעת המחיקה ולרוב יצביע עורך בעד החשיבות או נגד החשיבות ולעיתים ינתן גם הסבר. לא פעם, מתפתח דיון של ממש במסגרת דף השיחה וזהו דבר שצריך לקחת בחשבון כי מדובר בטקסטים שיהיו גלויים (אלא אם הסכימו להסתירם).

מחיקת ערך אומרת שיש להמתין מינימום של שנה שלמה עד שניתן להעלות שוב את הערך וגם אז זה כפוף לאישור ולכך שחל שינוי מהותי. כמו כן, מחיקת ערך נשארת ויזואלית ברחבי הרשת ולעיתים יכולה זו להוות פגיעה קשה במוניטין. במקרים של שינוי נסיבות מהותי, יהיה ניתן להעלות את הערך להצבעה חוזרת אך שוב, מדובר בתהליך מאוד מורכב וקשה כאשר הקהילה לא ששה אליו אלא אם אכן התרחש שינוי נסיבות מהותי. חשוב להבין כי מדובר בתהליך, שמאוד מומלץ לא להיכנס אליו ופשוט לכתוב את הערך בצורה נכונה מראש.

קשה לומר או לתת סטטיסטיקות מדויקות לכמה ערכים יצלחו את הצבעת המחיקה וכמה לא. מאידך, נתוני המחיקה ברורים ושקופים אך במידה והערך שהעלתם עומד להצבעת מחיקה, אל תאמרו נואש במידה ואתם מאמינים בחשיבות הערך ונסו לספק את כל המידע והעריכות הנדרשות אשר יוכיחו את חשיבות הערך. כתבו את הערך נכונה, אתרו את כל הלינקים שיאמתו את תוכנו של הערך ואל תשכחו להעלות אותו נכונה. עקבו אחר דרישות וביקורות של עורכי ויקיפדיה ונסו לתקן בהתאם. במידה והערך שלכם פשוט לא עובר את רף החשיבות, לא משנה כמה עריכה יפה תהייה בערך ולכן הקפידו לוודא כי אכן נושא הערך שלכם, אכן עובר את רף החשיבות.

קצת על ויקיפדיה

למי מאיתנו שאינו יודע או מזוהה עם ויקיפדיה להלן המשפט המתנוסס בעמוד הבית של אתר ויקיפדיה הישראלי המצליח לתאר את המיזם בצורה הטובה ביותר:

"ויקיפדיה היא מיזם רב־לשוני לחיבור אנציקלופדיה שיתופית, חופשית ומהימנה, שכולם יכולים לערוך. כעת יש בוויקיפדיה העברית 306,840 ערכים."

מה ערך ויקיפדיה נותן לך בעצם:

  • חשיפה – ככל הנראה הטובה ביותר
  • פרסום חינםכתיבת ערך ויקיפדיה מקצועי
  • מיקום גבוה בגוגל מבחינת תוצאות (ויקיפדיה אתר חזק מאוד)
  • יוקרתיות עבור הגולש והלקוחות
  • מראה מקצועיות

בכדי לכתוב ערך ויקיפדיה יש לכתוב ערך התואם ועומד בכל כללי הויקיפדיה, כללים אלו מחמירים מאוד ולא הרבה מצליחים לבצע כתיבת ערך ויקיפדיה אשר עובר את החסמים בהצלחה. אחד האיסורים הברורים ביותר הוא איסור ערך שיווקי ולכן רבים מהערכים הנכתבים מוסרים מהמיזם לאלתר, בין אם בצדק לבין אם לא. רבים ניסו את מזלם והערך שלהם נפסל, ולכן מומלץ לשכור שירותי כתיבת ערכים מקצועיים וגם אז חשוב לציין כי אין הבטחה שהערך אכן יאושר.

כתיבת ערך בויקיפדיה

הדרך הטובה ביותר ללמוד כיצד לכתוב ערך ויקיפדיה היא צפייה וקריאה של מדריך כתיבת ערך ויקפדיה וערכים רבים העוסקים בכך (בתוך ויקיפדיה עצמה). מומלץ מאוד לקרוא מדריך זה בעיון רב ולעקוב אחר כל ההוראות.  יש המון "כללים" ויש להשקיע לא מעט זמן בלמידה. ההמלצה שלנו היא לקרוא כמה שיותר ולאפשר לעצמכם לפחות כחודש למידה שכולל בחינת ערכים אחרים, איסוף מידע על נושא הערך שלכם וכמובן למידת הכתיבה הנכונה עבור ויקיפדיה. יחד עם זאת, אם כתיבה אינה הצד החזק שלכם ואתם רוצים להופיע בויקיפדיה אתמול, פנו אלינו היום ונכתוב עבורכם מחר ערך ויקיפדיה העומד בכל הקריטריונים ובעל סיכויים מרביים שלא להיפסל. טרם הכתיבה, נבסס יחדיו את חשיבות הערך ונדע להמליץ לכם האם כדאי להשקיע ולכתוב את הערך הרצוי ומהם הסיכויים שלו לעבור את חסמי העורכים.

חברת מילות כתבה ערכים רבים לויקיפדיה וכאלו אשר זוכים להבעות התפלאות מצד העורכים. אנו דוגלים באמינות ולכן טרם גביית תשלום עבור הכתיבה, נוודא כי אכן הערך שלכם עומד בכללים ובתנאים הבסיסיים ביותר. אנחנו נערוך את הבדיקה ללא עלות ובסיומה ניתן לכם חוות דעת המדברת על סיכוי ההצלחה והשרידות של הערך. חשוב להבין, ההחלטה הסופית שמורה לעורכי ויקיפדיה בלבד אך אנחנו בהחלט יכולים לעזור לכם לא מעט.

אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון שמספרו: 072-2331066

התחלת צ'אט
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכולה לעזור?
דילוג לתוכן