כתיבת תוכן לאתרים | כתיבת ויקיפדיה

כתיבת ערך ויקיפדיה מקצועי

כתיבת ערך ויקיפדיה מקצועי

כולם רוצים להיות בויקיפדיה אך לא כולם מורשים או יודעים כיצד לבצע כתיבת ערך ויקיפדיה מקצועי וכזה שיצליח לעבור את רף החשיבות ולהתקיים כערך ויקיפדיה מקובל. מלאכת כתיבת ערך ויקיפדיה היא מלאכת מחשבת אשר טעות קטנה עלולה לגרום להביא למחיקת הערך – גם אם עובר הוא את רף החשיבות של ויקיפדיה. לעיתים, מחיקת הערך עלולה להביא לתסכול רב ולכן מומלץ מאוד לוודא כי אכן הערך נכתב ועומד בכלל הכללים. 

מחיקת ערך ויקיפדיה

כאשר מעלים ערך לויקיפדיה והערך אינו עומד בכללי ויקיפדיה ולא נחשב לערך בעל חשיבות אינציקלופדית, נפתחת הצבעת מחיקה. לעיתים יש מחיקה מהירה אך לרוב כאשר יש מה לדון ולהתלבט, מתנהלת הצבעת מחיקת ערך במשך 7 ימים. מניח תבנית המחיקה, בעצם מכניס את הערך לרשימת ערכים אליהם נכנסים עורכים שונים והם יביעו דעתם. דעתם נחלקת לשתי אופציות" הערך עובר את רף החשיבות או שאינו עובר והוא עתיד להמחק בתום התבעת המחיקה.

בתום שבעת ימי ההצבעה, באופן דמוקרטי, יוחלט האם הערך נשאר או נמחק. מי שמשתתף בהצבעה הם עורכים בעלי זכות הצבעה ולכותב הערך, אין זכות הצבעה. על הערך לגייס תמיכה ברוב קולות על מנת שהערך ישרוד ולא ימחק.  

מחיקת ערך אומרת שיש להמתין מינימום של שנה שלמה עד שניתן להעלות שוב את הערך וגם אז זה כפוף לאישור ולכך שחל שינוי מהותי. כמו כן, מחיקת ערך נשארת ויזואלית ברחבי הרשת ולעיתים יכולה זו להוות פגיעה קשה במוניטין.

קשה לומר או לתת סטיסטיקות מדוייקות לכמה ערכים יצלחו את הצבעת המחיקה וכמה לא. מאידך, נתוני המחיקה ברורים ושקופים אך במידה והערך שהעלתם עומד להצבעת מחיקה, אל תאמרו נואש במידה ואתם מאמינים בחשיבות הערך ונסו לספק את כל המידע והעריכות הנדרשות אשר יוכיחו את חשיבות הערך.

קצת על ויקיפדיה

למי מאיתנו שאינו יודע או מזוהה עם ויקיפדיה להלן המשפט המתנוסס בעמוד הבית של אתר ויקיפדיה הישראלי המצליח לתאר את המיזם בצורה הטובה ביותר:

"ויקיפדיה היא מיזם רב לשוני לחיבור אנציקלופדיה שיתופית, חופשית ומהימנה, שכולם יכולים לערוך. כעת יש בוויקיפדיה העברית 150,126 ערכים."

מה ערך ויקיפדיה נותן לך בעצם:

  • פרסום חינם
  • מיקום גבוה בגוגל מבחינת תוצאות (ויקיפדיה אתר חזק מאוד)
  • יוקרתיות עבור הגולש והלקוחות
  • מראה מקצועיות

בכדי לכתוב ערך ויקיפדיה יש לכתוב ערך התואם ועומד בכל כללי הויקיפדיה, כללים אלו מחמירים מאוד ולא הרבה מצליחים לבצע כתיבת ערך ויקיפדיה אשר עובר את החסמים בהצלחה. אחד האיסורים הברורים ביותר הוא איסור ערך שיווקי ולכן רבים מהערכים הנכתבים מוסרים מהמיזם לאלתר, בין אם בצדק לבין אם לא. רבים ניסו את מזלם והערך שלהם נפסל, ולכן מומלץ לשכור שירותי כתיבת ערכים מקצועיים וגם אז חשוב לציין כי אין הבטחה שהערך אכן יאושר.

כתיבת ערך ויקיפדיה

הדרך הטובה ביותר ללמוד כיצד לכתוב ערך ויקיפדיה היא צפייה וקריאה של מדריך כתיבת ערך ויקפדיה וערכים רבים העוסקים בכך (בתוך ויקיפדיה עצמה). מומלץ מאוד לקרוא מדריך זה בעיון רב ולעקוב אחר כל ההוראות.  יש המון "כללים" ויש להשקיע לא מעט זמן בלמידה. ההמלצה שלנו היא לקרוא כמה שיותר ולאפשר לעצמכם לפחות כחודש למידה שכולל בחינת ערכים אחרים, איסוף מידע על נושא הערך שלכם וכמובן למידת הכתיבה הנכונה עבור ויקיפדיה. יחד עם זאת, אם כתיבה אינה הצד החזק שלכם ואתם רוצים להופיע בויקיפדיה אתמול, פנו אלינו היום ונכתוב עבורכם מחר ערך ויקיפדיה העומד בכל הקריטריונים ובעל סיכויים מרביים שלא להיפסל. טרם הכתיבה, נבסס יחדיו את חשיבות הערך ונדע להמליץ לכם האם כדאי להשקיע ולכתוב את הערך הרצוי ומהם הסיכויים שלו לעבור את חסמי העורכים.

חברת מילות כתבה ערכים רבים לויקיפדיה וכאלו אשר זוכים להבעות התפלאות מצד העורכים. אנו דוגלים באמינות ולכן טרם גביית תשלום עבור הכתיבה, נוודא כי אכן הערך שלכם עומד בכללים ובתנאים הבסיסיים ביותר.

אתם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון שמספרו: 072-2331066

התחלת צ'אט
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכולה לעזור?
דילוג לתוכן