כתיבת תוכן לאתרים | כתיבת ויקיפדיה

כתיבת תוכן לאתרים מצליחים ומתקדמים

הרשת האינטרנטית תפסה תאוצה בעשור האחרון ואין אדם שלא נעזר בה לצרכים רבים ומגוונים. אם בעבר תלמידי התיכון נאלצו לבחור כרך ספציפי מסדרת בריטניקה לנוער ולבצע סיכומים עניינים בנושא ספציפי למטרות לימודים, הרי שכיום הוא נגש לרשת האינטרנטית ושולף את המידע בלחיצת כפתור אחת בלבד. בדיוק באותו האופן נוהג הסטודנט, הלקוח שמחפש לעצמו מוצר או שרות ואף הקורא שחובב ספרים ומעוניין לקרוא אותם על גבי מסך הטאבלט שברשותו. אין ספק שהמהפכה הטכנולוגית שינתה את פני הדברים ואת ההתנהלות הרווחת בציבור לטוב ולרע. כדי להציג את כל התוכן והאומר לעיל, יש לבצע כתיבת תוכן מקצועית ובהתאם למתבקש ולפלטפורמה בה הוא מוזן.

כתיבת תוכן לאתרים

אחד מתתי התחום של כתיבת התכנים, הוא כתיבת תוכן לאתרים. במהלך הכתיבה על הכותב להעביר מסרים בצורה ממוקדת ומעניינת. מרבית מהגולשים אינם מתמקדים במסרים ובתכנים המועברים ברשת וזאת משום עודף המידע הקיים בפלטפורמה זו, בשל חוסר הזמן הקיים ברשותם ובעיקר משום שהם יודעים כי ממתינים להם עוד עשרות אתרים בהם הם צרכים לבקר בדקות הקרובות. המינוח "זמן שווה כסף" תפס משמעות גדולה יותר בעידן הנוכחי, גם עבור מי שאינו מייצר את הכסף בכוחות עצמו. לרוב האנשים אין זמן והם ממהרים לעיתים לשום מקום ועל כן כתיבת תוכן לאתרים צריכה להיות עניינית וממוקדת.

ערך מוסף זה לא קללה זה ברכה

ריבוי האתרים ברשת האינטרנטית חושף מגמה עגומה של העברת מידע לא ענייני ולעיתים אף לא מדוייק ומעל הכל שקרי. לא כל האתרים הם כאלו, אך קשה להבחין בין אתר המציג תכנים איכותיים ובין אלו שמעדיפים שלא להשקיע בתוכן ומפיצים תכנים לא איכותיים. אחד הפרמטרים שהופכים את הכתיבה לאיכותית היא ערך המוסף המועבר ללקוח. כתיבת תוכן לאתרים עתידה להקנות לגולש ערך ולהעניק לו את האפשרות להבין כי הוא לא בזבז את הזמן וכי הוא אכן מצא את אשר ביקש לעצמו.

כתיבת תוכן לאתרים מצליחים ומתקדמים

להתקדם באמצעות תוכן

העולם מתקדם בצעדי ענק לייעול הרשת האינטרנטית וכך פועל גם מנוע החיפוש גוגל. בכדי לא להעמיס את הרשת האינטרנטית במידע לא רלוונטי או לא מקצועי, הקימה גוגל העולמית פלטפורמה מקצועית שלא רק מרכזת את כל האתרים תחת קורת גג אחת אלא במקביל היא בוחנת את טיב האתרים ואת מקצועיותם. באמצעות אלגוריתמיים לומדים, מאפשרת גוגל לכל בעל אתר להתקדם בתוצאות החיפוש אך בתנאי שהוא עומד בקריטריונים המבוקשים. אחד מהקריטריונים המהותיים אודותיהם דורשת גוגל מבעלי האתרים לממש הוא כתיבת תוכן לאתרים באופן שיאפשר לגולש להנות ממנו, הן ברמת איכות הכתיבה, העניין שהתוכן מייצר ועוד.

לסיכום – כתיבת תוכן לאתרים היא משימה חשובה שעל כל בעל אתר לשקוד עליה. אתר שאינו מציב תוכן איכותי הוא אתר שאינו מדורג בראש תוצאות החיפוש של הענקית גוגל.

התחלת צ'אט
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכולה לעזור?
דילוג לתוכן