כתיבת תוכן לאתרים | כתיבת ויקיפדיה

מדריך כתיבת ערך ויקיפדיה

מדריך כתיבת ערך ויקיפדיה

אם אתם שוקלים לכתוב ערך ויקיפדיה, אנחנו יכולים לומר לכם שהגעתם למקום הנכון וזהו המאמר שאתם רוצים לקרוא. ברורכים הבאים אל מדריך כתיבת ערך ויקיפדיה מבית מילות – כתיבת תוכן לאתרים. נתחיל עם קצת רקע על ויקיפדיה… מתחילים.

ויקיפדיה, האנציקלופדיה המקוונת הגדולה ביותר ברשת, היא גם אחד מאתרי האינטרנט הפופולאריים ביותר בארץ ובעולם ולאורך כל שנות פעילותה היא ממוקמת ברשימת עשרת האתרים הנפצים ביותר בעולם על פי דירוג אלכסה ובגוגל ברור מאוד כי ויקיפדיה זוכה לתעדוף גבוה מאוד. הגרסה העברית של ויקיפדיה, הושקה ב-8 ביולי 2003, ונכון להיום, מופיעים בה למעלה מ-282 אלף ערכים שונים במגוון רחב של תחומים. זה בטוח לכתוב שכל ערך אשר מתקבל לויקיפדיה, זוכה לתעדוף גבוה בתוצאות החיפוש ולעיתים ערכי ויקיפדיה ממוקמים גבוה יותר בתוצאות החיפוש מאשר האתרים של אותם ערכים עצמם (למשל: ערך של חברה עלול להופיע גבוה יותר בתוצאות החיפוש מאשר אתר החברה).

ערך ויקיפדיה יכול להיפתח על ידי כל אחד ואחת ממשתמשי הרשת, בין אם מדובר במשתמש רשום המזוהה על ידי כינוי ובין אם מדובר במשתמש לא רשום המזוהה

מדריך כתיבת ערך ויקיפדיה

באמצעות כתובת ה-IP, כאשר עריכת הערך יכולה להיעשות בכל רגע נתון על ידי כלל העורכים. יחד עם זאת, חשוב לציין שערכים אשר אינם עומדים בתקנים (הרבים והשונים) הנהוגים ויקיפדיה, עלולים להימחק באופן מיידי במסגרת מה שמכונה: מחיקה מהירה ו/או במסגרת מה שמכונה "הצבעת מחיקה" בה נוטלים חלק מהעורכים הרשומים בעלי זכות הצבעה לצורך כך. כפועל יוצא מכך, כתיבת ערך בויקיפדיה מומלץ שתעשה מלכתחילה על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים המכירים היטב את הנהלים השונים הנדרשים לצורך הקמת ערך ויקיפדיה. זאת, בעיקר מפאת העובדה שמחיקה בויקיפדיה אומרת ששחזור הערך הוא תהליך ארוך ומייגע אשר לרוב לא מצליחים לצלוח אותו ללא שינוי מהותי וגיוס עורכים אשר יתמכו בשחזור הערך.

למידע נוסף בנושא כתיבת ערך ויקיפדיה מקצועי

אתם מוזמנים ליצור קשר כאן עם מומחי התוכן של חברת מילות

מי זכאי לערך בויקיפדיה?

ערך ויקיפדיה יכול לעסוק בכל תחום ונושא, לרבות, אישים, מקומות, עסקים וכדומה, וזאת במידה ונושא הערך עומד בכל הקריטריונים הנדרשים לצורך הופעתו ויקיפדיה, כאשר הקריטריון הראשון והמרכזי ביותר הוא מה שמכונה: רף החשיבות. קריטריון זה מורכב ממספר פרמטרים שונים באמצעותם ויקיפדיה מדרגת את חשיבותו של נושא הערך לקהל הגולשים, וביניהם: מהות הערך (האם מדובר בנושא כללי מסוים, אישיות מסוימת וכדומה), חשיבותו של הערך לקהל הרחב, מקורות מהימנים בהם ניתן למצוא סיקור תקשורתי על הנושא ועוד. מדריך כתיבת ערך ויקיפדיה יעזור לכם להבין האם אתם או הערך אותו אתם רוצים לכתוב, אכן עובר את רף החשיבות.

לצורך העניין נציין שהעיקרון המנחה להופעת ערך ויקיפדיה אודות אישיות מסוימת הוא שהערך ייכתב על אישיות מסוימת אשר השפיעה באופן משמעותי על האנושות או העולם. יחד עם זאת, גם בויקיפדיה לכל כלל יש יוצא מן הכלל, ולכן, ערכים אודות אישיות מפורסמות, יכולים להופיע בויקיפדיה גם במקרים בהם האישיות לא תרמה תרומה משמעותית לאנושות.

מספר מילים על חשיבותו של הופעת ערך בויקיפדיה לאישים ועסקים

ערך ויקיפדיה לעסקים ו/או אישים הוא סוג של "נכס" דיגיטלי המקנה ל-"נושא הערך" מספר יתרונות מובהקים וביניהם:

  • גושפנקה מקצועית לפועלו של בית העסק ו/או האישיות עליה נכתב הערך
  • ערך מוסף בכל הנוגע לתדמית ויצירת מוניטין ברשת
  • דירוג גבוה בתוצאות החיפוש של גוגל

וזאת לצד יתרונות נוספים ההופכים את נושא הערך לבעל חשיבות בעיני הגולשים.

מדריך כתיבת ערך בויקיפדיה

לפני שנעסוק בשאלה איך להוסיף ערך ויקיפדיה במסגרת מדריך כתיבת ערך בויקיפדיה, נציין את העובדה שלצורך אכיפת הנהלים לפיהם נקבע האם ערך מסוים יופיע או לא ויקיפדיה, קיים מדרג של עורכים המכונים: מפעילי המערכת. בויקיפדיה העברית ישנם 36 מפעילי מערכת הרשאים בין היתר לחסום משתמשים וכתובות IP, למחוק דפי ערכים, להגן על דפי ערכים מסוימים מפני עריכה ולבצע פעולות נוספות במקרים בהם נושא הערך ו/או אופן כתיבתו איננו עומד בקריטריונים הנדרשים. במקביל לפעילותם של מפעילי המערכת, ישנם אנשי מערכת האחראים לביצוע בדיקת ערכים.

התנאים הנוקשים של ויקיפדיה לגבי הופעת ערכים כאלו ואחרים, הופכת אותה בין היתר לפלטפורמה מבוקשת בקרב עסקים ואישים רבים, וזאת לנוכח היתרונות התדמיתיים הרבים הנלווים להופעת ערך ויקיפדיה של בית עסק מסוים או אישיות מסוימת. יחד עם זאת, חשוב לציין שכתיבת ערכים לויקיפדיה באופן לא מקצועי עלול להוביל למחיקת הערך באופן מיידי, כאשר תהליך העלאת הערך מחדש (גם לאחר כתיבה מחודשת) הינו תהליך ארוך ומייגע שלא תמיד בסופו הערך אותו רציתם להעלאות מלכתחילה אכן זוכה להיות ערך ויקיפדיה בסופו של דבר.

כפועל יוצא מכך, קיימת חשיבות רבה לכך שכתיבת ערך ויקיפדיה תעשה על ידי אנשי מקצוע מנוסים מלכתחילה. באופן עקרוני, כתיבת ערך ויקיפדיה חייבת להיעשות בהתאם למספר תנאים מקדימים.

טיפים לכתיבת ערכי ויקיפדיה 

  • סגנון כתיבה – כתיבה נכונה עבור ערכי ויקיפדיה היא כתיבה אינפורמטיבית, שאינה שיווקית או מהדירה את נושא או נשוא הערך.
  • הקפדה יתרה על אובייקטיביות – נושא הערך חייב להיות כתוב באופן מאוזן ואובייקטיבי, וזאת לנוכח העובדה ויקיפדיה משמשת כפלטפורמה למתן אינפורמציה עניינית ואובייקטיבית
  • הקפדה יתרה על איכות הכתיבה – ערך ויקיפדיה חייב להיות מנוסח באופן רהוט, כאשר ערכים הנכתבים באיכות ירודה עלולים להוביל למחיקת הערך גם במקרים בהם נושא הערך הינו בעל חשיבות כזו או אחרת לקהל הגולשים.
  • הקפדה יתרה על מבנה הערך – ויקיפדיה מפרסמת מסמכי עקרונות וקווים מנחים לצורך כתיבת ערכים בנושאים שונים, כאשר מבנה הערך חייב להיעשות בהתאם אליהם.

מילות – מומחי תוכן גם בויקיפדיה

אנחנו בחברת מילות עוסקים ומתמחים בעולמות התוכן השונים מאז שנת 2013, ובמהלך שבע השנים האחרונות אנו מספקים גם שירותי כתיבת ועדכון ערכים ויקיפדיה במגוון רחב של נושאים ותחומים. שירותים מקצועיים אלו מבוססים על 3 כללים מקדימים המבטיחים ללקוחותינו ערך ויקיפדיה תקני, וביניהם:

  1. היכרות מעמיקה עם כל העקרונות והקווים המנחים של ויקיפדיה בנוגע לכתיבת ערך בתחום כזה או אחר
  2. בדיקה מקדימה בנוגע לסיכוי קבלת הערך לויקיפדיה – על מנת לחסוך לכם את "כאבי הלב" במקרים בהם הערך נמחק באופן מיידי לאחר העלאתו, אנו מקפידים על ביצוע בדיקה מקדימה בנוגע לסיכוי קבלת הערך והופעתו ויקיפדיה לאורך זמן.
  3. ליווי אישי של תהליך העלאת הערך וליווי הערך לאורך כל שלבי עריכתו על ידי משתמשים אחרים

לרשותנו, צוות עורכי ויקיפדיה המכירים מקרוב את אופן מבנה הערך הנדרש בכל תחום ונושא, וזאת לצד צוות מובחר של כותבי תוכן המתמחה בתהליכי כתיבה וניסוח של ערכי ויקיפדיה.

רוצים לדעת מה הם הסיכויים להופעת ערך ויקיפדיה מטעמכם? רוצים להבטיח לעצמכם ערך ויקיפדיה תקני ואיכותי שיעניק לכם ערך מוסף גם בנושא קידום האתר/בית העסק? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום.

למידע נוסף, חייגו 072-2331066 או לחצו כאן להשארת פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.

 

התחלת צ'אט
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכולה לעזור?
דילוג לתוכן