כתיבת תוכן לאתרים | כתיבת ויקיפדיה

ערכים ויקיפדיה – כיצד מצליחים?

נכון להיום כל אחד שמעוניין להיות נוכח ברשת חייב לפעול על פי מספר חוקים לא כתובים באינטרנט. שני החוקים המרכזיים הם בניית אתר אינטרנט שיהווה ככרטיס ביקור עסקי במרחב הווירטואלי ואזכור באנציקלופדיה המקוונת, כלומר, ערך ויקיפדי קיים.

ויקיפדיה על קצה המזלג

הדבר הראשון והחשוב ביותר אותו יש לדעת הוא מהי אותה ויקיפדיה עליה כולם מדברים. ויקיפדיה היא מיזם אינטרנט שהוקם בשנת 2001 בארצות הברית על ידי ג'ימי ויילס. מיזם זה הוא אנציקלופדיה וירטואלית שמיועדת לכל גולשי המרחב הווירטואלי, ללא עלות כלשהי. מאחורי הקלעים של אתר הויקיפדיה עומד מוסד ללא כוונת רווח (קרן ויקיפדיה). אנציקלופדיה אונליין זו מבוססת על התנדבותם של אנשים שמעוניינים לתרום לחברה במרחב הווירטואלי וכל מדי יום מתנדבים רבים כותבים ערכים בויקיפדיה, מסייעים בהגהה, עריכה, בגרפיקה ובכל הקשור אל הרחבה, בקרה ושיפור של הויקיפדיה וזאת על מנת שכל גולש מכל מדינה יוכל להיכנס אל אתר תוכן חופשי זה ולקרוא נתונים מדוייקים אודות כל אותם ערכים ויקיפדיה בהם הוא מעוניין. נתון נוסף וחשוב מאוד אותו יש לדעת אודות הויקיפדיה הוא שאנציקלופדיה זו זמינה גם בשפה העברית ויש בה מעל ל- 38 מיליון ערכים.

ערכים ויקיפדיה – כל אחד יכול?

כל אחד יכול לכתוב ערך בויקיפדיה. למרות עובדה מעודדת זו חשוב לדעת שלא כל ערך מתקבל לויקיפדיה. יש מצבים מסויימים בהם

ערכים בויקיפדיה

האחראים בויקיפדיה מגיעים למסקנה שאין מקום לאותו ערך בויקיפדיה, פעמים האדם שכתב את הערך מקבל תשובה שהערך אינו כתוב כראוי ולכן יש לערוך אותו שוב (וחוזר חלילה), יש מצבים בהם טעות קטנה יכולה להוביל למחיקתו של הערך שנכתב בעמל רב ואלו הם רק חלק קטן מאותם "תסריטים" שיכולים להתחולל.. כל אלו מובילים לכך שרוב האנשים מעדיפים לוותר על כתיבת ערך ויקיפדיה בעצמם ופונים אל חברה שמספקת שירות כתיבת ערכים ויקיפדיה. כאן חשוב להקפיד ולבחור בחברה בעלת ניסיון רב בכתיבת ערכי ויקיפדיה וחברה שיכולה להציג בפניכם המלצות של לקוחות מרוצים.

כתיבת ערכים ויקיפדיה

דבר חשוב נוסף אותו יש לדעת הוא שאין חברה שתוכל להבטיח לכם במאת האחוזים שהערך שלכם יתקבל לויקיפדיה, אך הפער בין כתיבה עצמית של ערך ויקיפדי לבין כתיבה מקצועית של כותב בחברה שמספקת שירות כתיבת ערכים בויקיפדיה הוא פער עצום. כתיבה עצמית תחייב את הכותב לקרוא את מדריך ערכים ויקיפדיה (בויקיפדיה הערך מופיע כ- 'ויקיפדיה: מדריך לכתיבת ערכים'), וזאת על מנת לכתוב את הערך באופן הנכון ביותר. כתיבת הערך תמיד תכלול את חמשת הממ"מים של המדריך, מבנה נכון של הערך הכולל פתיח, חלק אמצעי וסיום, הקפדה על ציון מקורות ועוד. חברה שמציעה שירותי כתיבת ערכים ויקיפדיה היא חברה  שתכתוב את הערך בו מעוניינים בהתאמה מדוייקת לכל הקריטריונים במדריך, דבר שיבטיח מזעור הסיכויים לפסילת הערך על ידי ויקיפדיה.

מעוניינים למקסם את הסיכויים שלכם לערך בויקיפדיה? השאירו פרטים בטופס 'צור קשר' באתר מילות. או צרו איתנו קשר באופן מיידי במספר הטלפון 072-2331066

התחלת צ'אט
תודו שזה כזה נוח בוואטסאפ... ועכשיו, כיצד אני יכולה לעזור?
דילוג לתוכן